LV EN
LV EN

Aicina piedalīties LIVIND vebinārā

Vai tu esi iesaistīts dzīvā mantojuma ilgtspējīgā saglabāšanā?
Vai gribi uzzināt vairāk par to, kā mantojumu var izmantot reģiona attīstībā dažādos ilgtspējīgos veidos?

Esi laipni aicināts piedalīties LIVIND vebinārā 2022. gada 27. aprīlī plkst. 13:30 – 16:00!

Projektā, kas apvieno desmit Ziemeļeiropas valstis un Ziemeļu autonomos apgabalus, kā arī Sāmu zemi, ar nosaukumu LIVIND (Creative and living heritage as a resource for the Northern Dimension region) tika uzsākts 2021. gadā, lai stiprinātu nemateriālā kultūras mantojuma kā resursa lomu vietējo kopienu ilgtspējīgai attīstībai. Projekts ilgst no 2021. līdz 2023. gadam, un tas ir pirmais šāda aptvēruma sadarbības projekts Ziemeļeiropā dzīvā mantojuma jomā.

Vebinārā eksperti runās par dzīvā mantojuma ietekmi uz ekonomiku, kā arī būs iespēja iepazīties ar vairākiem piemēriem no Ziemeļu reģiona, kas demonstrē tūrisma, festivālu un amatniecības nozīmi dzīvā mantojuma ilgtspējīgā attīstībā.  Darbnīcā varēsi izvēlēties tēmu, kas tevi interesē visvairāk, un dalīties pieredzē ar kolēģiem no sava reģiona.

Dalība vebinārā ir bezmaksas un pieejama ikvienam. Mēs aicinām piedalīties gan kultūras mantojuma meistarus, gan nevalstiskās organizācijas, muzeju  darbiniekus, bibliotekārus, skolotājus, pasniedzējus, pētniekus, pašvaldību un valsts iestāžu darbiniekus, māksliniekus un visus, kurus interesē nemateriālais kultūras mantojums!

Piesakies līdz 21. aprīlim
un saņemsi saiti dalībai vebinārā!

Lūdzu, aizpildi šeit dalībnieka anketu!

Projekts LIVIND ir cieši saistīts ar Apvienoto Nāciju programmu “Ilgtspējīga attīstība 2030”, uzmanības centrā liekot dzīvo mantojumu un tā saglabāšanas metodes. Projekts ietver arī pētniecību, kas rezultēsies ar situācijas analīzi un ieteikumiem par to, kā labāk atbalstīt turpmāko darbu ar kultūras mantojumu. Projekta rezultāti būs pieejami visiem tiešsaistes platformā.

LIVIND vebināra programma

2022. gada 27. aprīlis

Plkst. 13:30 – 16:00

13:30–13:40Vebināra atklāšana – Lēna Marsio (Leena Marsio) un Elisa Krātari (Elisa Kraatari) Somijas Kultūras mantojuma aģentūra, Somija
13:40–14:00Dzīvais mantojums un vietējā ekonomika – Herieta Dīkona (Harriet Deacon) UNESCO NKM eksperte, Apvienotā Karaliste
14:00-14:20​Mantojums un mārketings – Djego Rinallo (Diego Rinallo), EMLYON Biznesa skola , Francija
14:20-14:50Mantojums un ilgtspējīga attīstība piemēros
 Daba, mitoloģija un ilgtspējīga attīstība, Satu de Vēra (Satu de Veerd). Magic of Nuuksio, Somija. Serfenta piemērs – no amatniecības izpētes līdz biznesam – Lucja Češlara (Łucja Cieślar), Polija. Kihnu sala – mantojuma festivāla ietekme uz vietējo ekonomiku – Mare Metasa (Mare Mätas), Igaunija
14:50-15:00Jautājumi un diskusija
15:00–15:10​Pārtraukums
15:10–15:45Diskusijas mazās grupās
15:45–16:00Diskusiju rezumējums
16:00-16:10 Noslēgums


LIVIND projekts īsumā

Dalībvalstis un reģioni: Somija, Zviedrija, Norvēģija, Dānija, Islande, Ālandu salas, Grenlande, Fēru salas, Sāmu reģions, Igaunija, Latvijas Lietuva, Polija un Krievija. No Latvijas projektā piedalās Latvijas Nacionālā kultūras padome un Latvijas Kultūras akadēmija (UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību katedra). Budžets – 254 000 EUR, no kuriem aptuveni 80% finansē Somijas Ārlietu ministrija no līdzekļiem, kas plānoti tam, lai stiprinātu sadarbību Baltijas jūras, Barenca jūras un Arktikas reģionos. Projektu finansē arī Somijas Kultūras mantojuma aģentūra un Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerība. Partneru vidū ir arī Ziemeļu dimensijas institūts un Sāmu padome. Projektu vada Somijas Kultūras mantojuma aģentūra, savukārt Somijas Izglītības un kultūras ministrija ir atbildīgā ministrija.

Vairāk informācijas:

LIVIND projekta mājaslapa

Elisa Krātari, projekta koordinatore, Somijas Kultūras mantojuma aģentūra, elisa.kraatari@museovirasto.fi
Lēna Marsio, vecākā padomniece, Somijas Kultūras mantojuma aģentūra, leena.marsio@museovirasto.fi