LV EN
LV EN

Izsludināts konkurss par starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2025” tēmu

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina ikvienu folkloras nozares dalībnieku iesaistīties Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2025” tapšanā, iesniedzot savu piedāvājumu festivāla tēmai.

Dalībnieks savu piedāvājumu konkursam iesniedz Latvijas Nacionālajā kultūras centrā līdz 2024. gada 9. februārim, plkst. 17:00, nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi lnkc@lnkc.gov.lv. Piedāvājumā jāiekļauj pieteikuma anketa dalībai konkursā, kā arī festivāla tēmas apraksts, pamatojums un tās saistība ar tradicionālo kultūru, folkloru un starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” vēsturi (vairāk informācijas nolikumā).

Piedāvājumus vērtē LNKC izveidota konkursa komisija – jomas speciālisti, vismaz septiņu cilvēku sastāvā. Piedāvājumi tiks izvērtēti pēc tēmas aktualitātes un mākslinieciskās interpretācijas, atbilstība konkursa vadlīnijām un darba uzdevumam, kā arī atbilstības dalībnieku mērķauditorijai (folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, tautas mūzikas kapelas, stāstnieki, festivāla ārzemju viesi).

NOLIKUMS

PIETEIKUMA ANKETA

Festivāls “Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Latvijā pirmais festivāls “Baltica” notika 1988. gadā, ievadot nacionālās neatkarības kustību. Starptautisko folkloras festivālu “Baltica” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām. Vairāk informācijas par festivālu: www.festivalbaltica.lv.